sayfabildir

takdirtesekkurhesaplama

İstediğiniz cevap hemen aşağıda yükleniyor...

sponsorlu bağlantılar

İstediğiniz sayfanın cevabı hemen aşağıda.

Sınıfınıza ait tüm derslerin cevabına ulaşmak için yukarıdaki "Sınıfınızı Seçiniz" butonuna tıklayınız.

Ygs 300 Puan Almak İçin Kaç Net Gerekli?

Ygs'den 300 puan almak için 4 testten de 20'şer net yapmanız gerekiyor. Yani ortalama olarak her testin yarısı kadar net çıkarmanız gerekli. 300 puan biraz çalışarak elde edilebilecek bir puandır. Matematik testindeki kayıplarınızı Türkçe ve Sosyal Bilgiler testinden daha fazla net çıkararak kapatabilirsiniz.   Dört testten ortalama 80 net çıkardığınızda ygs'den 300 puan alınabilir. Bu puan için ortalama puanlar ise şu şekilde:

Ygs 70 Net Kaç Puan Getirir Hesaplama

Ygs 70 Net Kaç Puan Getirir için hesaplama yöntemi testlerdeki doğru sayınıza göre değişiklik göstermektedir. Çünkü sözel ve sayısal alanlardaki her testin farklı puan getirisi vardır. Sözel ve sayısal testlerdeki her bir soru farklı katsayılara sahip olduğu için puanınız değişiklik gösterecektir.   Ygs'de 70 netin kaç puana denk geldiğini her testten ortalama bir doğru sayısı seçerek hesaplayabilir. En doğru ve kesin hesaplama için buraya tıklayarak sonucunuzu alabilirsiniz. Türkçe 15, Sosyal Bilimler 20, Temel Matematik 15, Fen Bilimleri 20 net olarak düşündüğümüzde toplam 70 net aşağıdaki puanları getirecektir.  

YGS 1 Soru Kaç Puan Getiriyor

YGS 1 Soru Kaç Puan Getiriyor? Ygs'de her testin farklı puanları var. Her doğru sonucun puanınıza etkisini görmek için sözel ve sayısal testlerin kat sayılarına bakmamız gerekli. 1 sorunun kaç puan getirdiğini belirlemek için aşağıdaki tabloyu inceleyiniz.  

Ygs 80 Net Kaç Puan Getirir?

Ygs'de 80 net yaptığınızda kaç puan getireceğini kısaca hesapladık. Ancak daha detaylı ygs hesaplama yapmak için, ygs hesaplama robotunu kullanmalısınız. Türkçe, Fen Bilimleri, Matematik ve Sosyal Bilgiler dersinden her sorudan 20'şer net yaptığınızı farz edersek 300 puan alırsınız. Ortaöğretim başarı puanınız ve her testin katsayısı farklı olduğu için puanınızda oynama olabilir. 80 netin kaç puan getireceğini en net olarak buraya tıklayarak hesaplayabilirsiniz.    

Türkiye'nin Uzaydan Görüntüsü Jeff Williams

Jeff Williams'ın yaklaşık 400 km uzaktan çektiği Türkiye görüntüleridir.

Zeka Sorusu Günler Kadınların Yalan Söyleme Günü

Zeka Sorusu Günler Kadınların Yalan Söyleme Günü Dünyanın en zor zeka sorularından biridir. Cevabı biraz düşünerek herkes bulabilir fakat küçük ayrıntıyı görmek oldukça zordur. Her gördüğünü bildiğin gibi anlama her baktığını göremezsin!

Zeka Sorusu Gökdelen Sonsuz Sayıda

Zeka Sorusu Gökdelen Sonsuz Sayıda bir gökdelen varmış. Her katında birer daire ve sonsuz katlardan oluşan bu gökdelende sonsuz sayıda insan yaşıyormuş. ...

Zeka Sorusu Garson Bahşiş

Zeka Sorusu Garson Bahşiş sorusu olarak bilinen bu soru oldukça popüler bir sorudur. Üç arkadaşın lokantadaki hesap ödeme esnasında gerçekleşen bu sorunun cevabı aslında oldukça basit. ...

ZEKA SORUSU İlk Hangi Tank Dolar?

ZEKA SORUSU İlk Hangi Tank Dolar? 4 tane tankımız var ve bu tanklara 1. tanktan başlayarak su dökülmeye başlanıyor. Tankların dolum şekli aşağıdaki şekilde, peki ilk hangi tank dolacak? İŞTE DENEYSEL CEVABI:  

Zeka Sorusu Cinayeti Kim İşledi

Zeka Sorusu Cinayeti Kim İşledi? Büyük bir evde işlenen cinayet ve dedektiflerin olayı araştırmasıyla ortaya çıkan tutarsızlıklar. Bu kadar tutarsızlık içerisinde gayet tabi katil çok kolay bulunuyor.

Zeka Sorusu Bir Lira Nerede

Zeka Sorusu Bir Lira Nerede? Herkes bu sorunun yanlış olduğu düşüncesinde, fakat soru yanlış değil, sadece şaşırtmaca var. Şimdi soruyu ve cevabını görelim.  ...

sayfabildir